گیاهان دارویی و معطر

گیاهان دارویی

 

گیاهان دارویی،گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی مادهٔ مؤثره است.این ماده که کمتر از ۱٪ وزن خشک گیاه را تشکیل می‌دهد.دارای خواص دارویی مؤثر بر موجودات زنده است.گیاهان دارویی شامل بخش‌هایی از گیاه است که پس از خشکاندن،بدون ایجاد هرگونه تغییری در مغازه‌ها و عطاری‌ها به فروش می‌رسد.
Sabte-Agahi

ثبت اگهی خرید و فروش

بازار مجازی آرادو امکان ارتباط مستقیم میان کشاورزان و خریداران را فراهم خواهد کرد ، آرادو همچنین با ثبت و نمایش کلیه آگهی های درخواست خرید و فروش محصولات، امکان انتخاب گزینه بهینه را فراهم می آورد.

Bazare-Amlak

تخصص املاک و اراضی

سامانه آرادو با بررسی و مقایسه آگهی های املاک و اراضی ثبت شده این امکان را فراهم کرده است متقاضیان فروش،خرید واجاره املاک و اراضی کشاورزی و…، بتوانند متناسب با نیاز خود بهترین انتخاب را داشته باشند.

Moarefi-Niroo

معرفی نیروی کار تخصصی

آرادو فضایی در اختیار کارفرمایان حوزه کشاورزی قرار می دهد تا آگهی های استخدام خود را به همراه مشخصات و ویژگی های فرد مورد نیاز، در سیستم ثبت کنند وآگهی های ثبت شده را مشاهده و به آن دسترسی پیدا کنند.

Sefareshe-Kharid

سفارش خرید/ تولید

هر لحظه و میزان می توانید سفارش محصولات زراعی خود را ثبت نمایید. تولید کنندگان محصولات مختلف زراعی بر حسب نیاز شما با امکان مشاهده درخواست شما و ارتباط با شما می توانند درخواست شمارا تامین نمایند.

Sabte-Darkhast

ثبت درخواست صادرات

سکوی صادرات آرادو جهت خرید و فروش محصولات صادراتی طراحی شده و این امکان را برای همه بهره برداران حوزه کشاورزی با ثبت آگهی محصولات به طور مستقیم با خریداران و فروشندگان داد و ستد داشته باشند.

پرورش گیاهان دارویی

 

کشور ایران یکی از بکرترین و مستعدترین مناطق برای پرورش و تولید انواع گیاهان دارویی است. در گذشته از این ظرفیت طبیعی که کارکردی بهداشتی – درمانی دارد، بهره برداری چندانی نمی شد، اما طی 10 سال گذشته کشت، پرورش و تولید اقلام دارویی، بهداشتی و آرایشی، مکمل های دارویی و خوراکی رشد چشمگیری داشته و شرکت های داروسازی به این سمت گرایش پیدا کرده اند.خوشبختانه با روی آوردن مجدد به خصوص کشورهای پیشرفته به استفاده از فرآورده های گیاهی و مصرف روز افزون آن در جهان، چه در صنعت داروسازی و چه در صنایع غذایی و آرایشی – بهداشتی و با توجه به تنوع آب و هوایی کشور و امکان رویش اکثر گیاهان در آن،فرصتی طلایی نصیب کشورمان شده تا از آن به بهترین نحو ممکن استفاده کرده و حضورخود را در بازارهای جهانی بیش از بیش افزایش دهیم.

 

221521Ouzv-Shavid-1

پایگاه دانش و تجارب آرادو دروازه ورود به عصر دانش کشاورزی

مقالات حوزه گیاهان دارویی