کشت میوه واتر لیمون

واتر بِری
کشت میوه استوایی واتربری
آگوست 20, 2018
وامپی
کشت میوه استوایی وامپی
آگوست 20, 2018

خصوصیات گیاهشناسی میوه واتر لیمون:

“واتر لیمون ” یا “لیمو آب” گیاهی رونده با شاخه های تقریباً قوی از خانواده ی گل ساعتی می باشد که شاخه های آن تا حدود 10 متر یا بیشتر رشد می کنند و کم و بیش چوبی یا انعطاف پذیر هستند.

برگ ها دارای آرایش متناوب، دوکی – تخم مرغی یا بیضی شکل، در ابتدا گرد، به طول 15 تا 20 سانتیمتر و عرض 3 تا 8 سانتیمتر، ضخیم و چرمی می باشد.

گل ها معطر، منفرد، دارای پنج گلبرگ، به عرض 7 تا 10 سانتیمتر و دارای کالیکس زنگوله ای شکل است. گلبرگ ها و کاسبرگ ها به رنگ قرمز یا قرمز مایل به ارغوانی است. این گل ها فقط در بعدازظهرها باز می شوند و ظاهراً خودگرده افشان نمی باشند.

برای تولید محصول خوب، انجام دگرگرده افشانی در این گیاهان ضروری است. اگر زنبورهای عسل کارگر در زمان شکوفا شدن گل ها وجود نداشته باشند، گرده افشانی باید توسط دست صورت گیرد.

میوه واتر لیمون:

میوه های واتر لیمون بیضی شکل یا تخم مرغی شکل، به طول 5 تا 8 سانتیمتر و عرض 4 تا 6 سانتیمتر، به رنگ زرد مایل به نارنجی است. این میوه ها توسط سه براکته ی بزرگ، سبز رنگ و برگ مانند پوشیده شده اند.

پوست میوه ها چرمی، به ضخامت 3 میلیمتر بوده که قسمت داخلی آن سفید رنگ و اسفنجی است که در صورت خشک شدن، سفت می شود. این میوه ها دارای پالپی مطبوع، آبدار، موسیلاژی و نیمه اسیدی است. هر میوه دارای تعدادی بذر می باشد. بذرها پهن و دارای شیارهای کوچکی است.

واتر لیمون بومی نواحی گرمسیر آمریکا است و معمولاً به صورت خودرو از جنوب ونزوئلا و سراسر آمازون تا پرو، رشد می کند.در طی فصول خشک، این میوه ها به طور مرتب در فروشگاه ها به فروش می رسند.

شرایط کشت میوه واتر لیمون :

کشت میوه واتر لیمون مخصوص نواحی گرمسیری است. و نمی توانند سرما را تحمل کنند. آب و هوای گرم و خشک برای رسیدن کلاله های گل ضروری است. در فلوریدا، گل ها و شاخه ها در خاک های شنی و یا آهکی بهترین رشد را دارند.

میوه های این گیاهان ارزش تازه خوری دارند و بسیار نیروبخش می باشند. آب میوه های آنها نیز در تهیه ی نوشیدنی ها به کار می رود.
به دلیل تولید گل های زیبا، از آن به عنوان گیاهی زینتی در باغ ها و پارک ها نیز استفاده می شود.

خواص میوه واتر لیمون:

هر صد گرم از پالپ واتر لیمون ها حاوی حدود 1.55 میلیگرم پانتوتنیک اسید و پوست میوه ها نیز حاوی 1.87 میلیگرم پانتوتنیک اسید می باشد. این عناصر مربوط به گروه ویتامین های ب کمپلکس بوده و گاهی به نام ویتامین ب5 نامیده می شوند. در هر 100 گرم برگ این گیاهان حدود 387 میلیگرم اسکوربیک اسید وجود دارد.

جوشانده ی برگ های آن برای تهیه ی داروهای ضد کرم استفاده می شود. بذرها دارای اثرات مسکن روی سیستم عصبی و قلب هستند. و اگر در دوزهای بالا استفاده گردند، خواب آور نیز می باشند. ریشه ها نیز دارای فعالیت کرم زدایی قوی هستند.

تکثیر میوه واتر لیمون:

تکثیر و کشت میوه واتر لیمون به دو روش کشت بذرها و یا ریشه دار کردن قلمه ها صورت می گیرد. در صورت استفاده از سیستم پاگرما در دمای 70 تا 80 درجه فارنهایت، بذرها حدود یک تا دو هفته پس از کشت جوانه می زنند. ولی در دماهای پایین تر، بیش از 10 هفته زمان برای جوانه زنی بذرها نیاز می باشد.

این بذرها به دلیل وجود پوشش سخت، نیاز به پیش تیمارهای جوانه زنی دارند. یکی از ساده ترین پیش تیمارهای جوانه زنی بذر این گیاهان، خیساندن بذرها به مدت 24 تا 48 ساعت قبل از کشت در آب گرم می باشد.

هشدار:

پوست میوه، بذرها و برگهای واتر لیمون حاوی گلیکوزیدهای سیانوژنی است بنابراین در مصرف آنها باید دقت نمود.

پوست میوه، بذرها و برگهای واتر لیمون حاوی گلیکوزیدهای سیانوژنی است بنابراین در مصرف آنها باید دقت نمود.

آرادو دانش نامه تخصصی برای ارائه بهترین مقالات !!!

شرایط مناسب برای رشد گندم

خواص گل محمدی

#کشاورزی_مدرن_آرادو#آگهی_خرید_فروش_میوه_سبزیجات_آنلاین#مدیریت_مزرعه#خرید_اینترنتی_عرقی_جات_گیاهی
#گیاهان_دارویی#آگهی_رایگان_فروش_میوه#مشاوره_رایگان_مدیریت_مزرعه_کشاورزی#خرید_محصولات_کشاورزی

بهترین قیمتهای محصولات کشاورزی را در آرادو مشاهده کنید.

برای مشاهده و استفاده از خدمات آرادو وارد بخش خدمات شوید.