طرز تهیه رب گوجه فرنگی در خانه

طرز تهیه رب گوجه فرنگی با مخلوط کن
طرز تهیه رب گوجه با مخلوط کن
ژوئن 17, 2019
فوت و فن های مهم تهیه رب گوجه فرنگی در منزل
فوت و فن های تهیه رب گوجه فرنگی در خانه
ژوئن 19, 2019

این روزها دلایل زیادی برای یادگیری طرز تهیه رب گوجه فرنگی در خانه وجود دارد. قیمت بالا، کیفیت پایین و حتی گاهی کمیاب شدنش در بازار می تواند دلیلی خوبی برای این باشد که خودتان در خانه برای تهیه رب گوجه فرنگی دست به کار شوید. گاهی زیاد آمدن گوجه فرنگی های اضافی و اینکه نمی خواهید اسراف کنید هم مزید بر علت می شود.

اگر هیچیک از دلایل بالا هم برایتان اهمیت نداشته باشد، همین که می دانید ربی که در اکثر غذاهایتان استفاده می کنید چگونه و با چه مواد اولیه ای تهیه شده است، می تواند خیال تان را در این آشفته بازار کارخانجات رب گوجه فرنگی سازی راحت کند.

نکات لازم پیش از طرز تهیه رب گوجه فرنگی در خانه

چند نکته را قبل از آموزش طرز تهیه رب گوجه فرنگی در خانه می بایست خدمت شما ارائه دهیم پیش از تهیه رب گوجه فرنگی در خانه بهتر است پوست و دانه های گوجه فرنگی را جدا کنید اگر این کار را انجام ندهید، ممکن است رب گوجه فرنگی تان کمی تلخ شود. البته این فقط یک نکته است و برخی دیگر این کار را انجام نمی دهند تهیه رب گوجه فرنگی بر خلاف تصور عموم بسیار ساده است کافیست آب زیادی روی گوجه ها بریزید.

اجازه دهید به آرامی بپزد تا آبش از بین برود تهیه رب گوجه فرنگی کمی زمان بر است اما کاملا ارزشش را دارد از فصل گوجه فرنگی استفاده کنید و با خرید گوجه های خوشرنگ و ارزان قیمت، برای اعضای خانواده رب گوجه فرنگی درست کنید به خصوص اینکه در فصل زمستان، گوجه فرنگی های مرغوب و خوشرنگ پیدا نمی شود.

رب گوجه سنتی

مواد لازم تهیه رب گوجه فرنگی در خانه

گوجه فرنگی ۱۰۰ کیلوگرم
آب ۱۲ کیلوگرم
روغن ۱ کیلوگرم
نمک ۱ بسته ۴۰۰ گرمی
توری سیمی با خانه های خیلی ریز

طرز تهیه رب گوجه فرنگی در خانه

مرحله اول تهیه رب گوجه فرنگی در خانه

ابتدا گوجه فرنگی را بشویید. از وسط به ۲ قاچ تقسیم کنید و در دیگ بیندازید رویش را آب بگیرد و بگذارید به جوش بیاید. گوجه فرنگی به حدی بجوشد که پوست آن کنده شود.

مرحله دوم تهیه رب گوجه فرنگی در خانه

گوجه فرنگی ها را در حالی که قل قل می جوشد روی توری سیمی بریزید و روی توری حرکت دهید تا پوست و دانه آن جدا شود برخی از چلو صافی برای جدا کردن پوست و دانه گوجه فرنگی استفاده می کنند که این کار باعث ترش شدن و کپک زدن رب می شود چون خانه های چلو صافی درشت است و دانه را رد می کند.

مرحله سوم تهیه رب گوجه فرنگی در خانه

در بازار دستگاههایی موجود است که آب گوجه فرنگی را می گیرند و تحویل مشتری می دهند این کار جوشانیدن رب گوجه فرنگی در منزل را راحت تر می کند. و تهیه رب گوجه فرنگی بعد از آب گرفتن، شروع می شود.

مرحله چهارم تهیه رب گوجه فرنگی در خانه

آب گوجه فرنگی باید آنقدر بجوشد تا غلیظ شده و رب گوجه فرنگی چلپ چلپ به هوا پرت شود در این مرحله نمک را اضافه کنید تا از خرابی زودهنگام رب گوجه فرنگی جلوگیری شود میزان غلیظ شدن رب گوجه فرنگی بسیار مهم است اگر شل و آبدار باشد سریع کپک می زند اگر خیلی سفت باشد طعم سوختگی می دهد و استفاده از آن به علت سفت بودن مشکل است.

مرحله پنجم تهیه رب گوجه فرنگی در خانه

روش تشخیص زمان آماده شدن رب گوجه فرنگی این است که وقتی با کفگیر در کف قابلمه خطی می کشیم شکاف ایجاد شده بر جای می ماند و خیلی دیر پر می شود رب گوجه فرنگی را باید هر چند دقیقه هم بزنید. خصوصا در اواخر پخت آن دقت کنید چون ممکن است ته بگیرد و طعم سوختگی در رب گوجه فرنگی مشخص شود.

مرحله ششم تهیه رب گوجه فرنگی در خانه

بعد از غلیظ شدن رب گوجه فرنگی در مرحله آخر روغن را اضافه کنید هم بزنید تا رب گوجه فرنگی تف بخورد. میزان روغن به دلخواه شماست برای خوش رنگ شدن رب گوجه فرنگی و عدم یخ زدگی در یخچال یا فریزر است.

رب گوجه خانگی سالم

مرحله هفتم تهیه رب گوجه فرنگی در خانه

رب گوجه فرنگی را در تشت بزرگی بریزید. اجازه دهید تا کاملا سرد شده و آماده بسته بندی شود.

آرادو بهترین در زمینه کشاورزی مدرن !!!

تاریخچه کشت گوجه فرنگی

بهترین قیمتهای محصولات کشاورزی را در آرادو مشاهده کنید.

برای مشاهده و استفاده از خدمات آرادو وارد بخش خدمات شوید.