طرز تهیه رب گوجه با مخلوط کن

طرز تهیه رب گوجه فرنگی در کارخانه
طرز تهیه رب گوجه فرنگی در کارخانه
ژوئن 16, 2019
طرز تهیه رب گوجه فرنگی به روش سنتی خانگی
طرز تهیه رب گوجه فرنگی در خانه
ژوئن 17, 2019

با طرز تهیه رب گوجه با مخلوط کن درخانه می‌توانید در زمان خود صرفه‌جویی کنید.

طرز تهیه رب گوجه با مخلوط کن با دیگر روش‌های پخت رب گوجه فرنگی تنها در یک قسمت متفاوت است و آن‌هم مربوط به خرد کردن گوجه فرنگی می‌شود.

رب گوجه فرنگی با مخلوط کن

بدین ترتیب از پیچیدگی‌های پوست کندن و خورد کردن گوجه‌ فرنگی ها خلاص می‌شوید طرز تهیه رب گوجه با مخلوط کن زحمت کمتری را برایتان به همراه خواهد داشت ضمن اینکه دیگر نگرانی در مورد اسراف گوجه‌ فرنگی ها در زمان پوست‌گیری گوجه‌ فرنگی را نخواهید داشت البته این روش در کارخانه‌های صنایع غذایی مانند رب گوجه‌ فرنگی لئونارد به‌صورت مکانیزه و بدون دخالت دست انجام می‌گیرد.

مواد لازم برای طرز تهیه رب گوجه با مخلوط کن

  • گوجه فرنگی 5 کیلو گرم
  • نمک دریایی 3 قاشق غذاخوری
  • روغن زیتون 4 قاشق غذاخوری
  • جوهر لیمو اختیاری

مواد لازم برای تهیه رب خانگی

طرز تهیه رب گوجه با مخلوط کن

در ابتدا گوجه فرنگی ها را بشویید و پوست بکنید بهتره است که با قاشق دونه های گوجه فرنگی را نیز بگیرد بعد گوجه فرنگی ها را خرد کنید. بعد از این کار یک قابلمه یا آرام پز برداشته و روی گاز بزارید گوجه فرنگی های خرد شده را داخل آن بریزید با یک قاشق گوجه فرنگی ها را هم بزنید تا بیشتر له شود.

طرز تهیه رب گوجه با مخلوط کن

حالا می تونید فلفل قرمز یا هر سبزیجاتی که دوست دارید به رب گوجه فرنگی تان اضافه کنید و بعد روغن زیتون را بهش اضافه کنید. اجازه دهید گوجه ها روی حرارت کم بپزد از گوجه ها غافل نشوید تا ته بگیرد و هراز گاهی هم بزنید وقتی به آب گوجه ها تبخیر شد و رب به قوام لازم رسید نمک را بهش اضافه کنید و از روی حرارت بردارید سپس درون مخلوط کن ریخته تا مخلوط ما یک دست شود.

رب گوجه خانگی

بدین ترتیب رب گوجه فرنگی شما آماده است. اجازه دهید تا سرد شود و درون ظرف شیشه ای قرار دهید برای دوام بیشتر روی سطح آن کمی روغن زیتون ریخته، اگر هم میخواهید رب گوجه فرنگی تون را در مدت طولانی تری نگه دارید و کپک نزند در قالب های یخ ریخته و درون فریزر قرار دهید.

نکات مهم در طرز تهیه رب گوجه با مخلوط کن

در استفاده از رب گوجه فرنگی خانگی یکی از مشکلات اساسی نگهداری آن به‌گونه‌ای است که کپک نزد این مسئله زمانی که حجم زیادی رب گوجه در اختیار دارید شکل جدی به خود می‌گیرد البته برای رفع این مشکل ترفندهای بسیاری وجود دارد که به جلوگیری از بروز کپک کمک می‌کند اما راه‌ حل تضمینی وجود ندارد نکته مهم طرز تهیه رب گوجه با مخلوط کن درجه خردکنندگی آن به گونه است که دانه‌ها را که اغلب سبب تلخ شدن رب گوجه فرنگی می‌شود را همراه با گوجه‌ ها خرد نکند بنابراین هنگامی‌ که گوجه‌ فرنگی‌ ها از حالت ‌جامد اولیه به شکل مایع تغییر داد، می‌ توانید دستگاه را خاموش‌ کنید این عمل معمولاً بین 10 تا 30 ثانیه بیشتر طول نمی‌کشد همچنین بهتر است که ظرف مخلوط‌ کن خود را از قبل شسته و آن را خشک‌کنید همچنین میزان دور دستگاه نیز برای تعیین زمان کافی خرد شده و پوره شدن گوجه‌ فرنگی‌ ها تعیین‌کننده است.

آرادو بهترین در زمینه کشاورزی مدرن !!!

خواص چغندرقند

سویا در بدنسازی

بهترین قیمتهای محصولات کشاورزی را در آرادو مشاهده کنید.

برای مشاهده و استفاده از خدمات آرادو وارد بخش خدمات شوید.