صنایع تبدیلی و تکمیلی

صنایع غذایی و تبدیلی و تکمیلی

صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی در جلوگیری از ضایعات محصولات کشاورزی، ایجاد ارزش افزوده در بخش کشاورزی، افزایش سطح درآمد روستاییان، بالا بردن بهره‌وری بخش کشاورزی و افزایش سهم اشتغال صنعتی در مناطق روستایی و نیز به عنوان جزئی از فرآیند توسعه روستایی ایفای نقش می­ کند.

توسعه پایدار بخش کشاورزی و دستیابی به امنیت غذایی را می‎‎توان از نقش‎‎های اصلی صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی قلمداد کرد.

صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی به صنایعی گفته می شود که به فرآوری و عمل آوری نباتی و حیوانی (زراعی، باغی، شیلاتی، دام و طیور، جنگل و مرتع) می پردازد، فرآوری، در برگیرنده تغییرات فیزیکی، شیمیایی، نگهداری، بسته بندی و توزیع است.

آرادو را نصب کنید و از امکانات آن لذت ببرید

Sabte-Agahi

ثبت آگهی خرید و فروش

بازار مجازی آرادو امکان ارتباط مستقیم میان کشاورزان و خریداران را فراهم خواهد کرد ، آرادو همچنین با ثبت و نمایش کلیه آگهی های درخواست خرید و فروش محصولات، امکان انتخاب گزینه بهینه را فراهم می آورد.
Bazare-Amlak

تخصص املاک و اراضی

تخصص املاک و اراضی
سامانه آرادو با بررسی و مقایسه آگهی های املاک و اراضی ثبت شده این امکان را فراهم کرده است متقاضیان فروش،خرید واجاره املاک و اراضی کشاورزی و…، بتوانند متناسب با نیاز خود بهترین انتخاب را داشته باشند.
Moarefi-Niroo

معرفی نیروی کار تخصصی

معرفی نیروی کار تخصصی
آرادو فضایی در اختیار کارفرمایان حوزه کشاورزی قرار می دهد تا آگهی های استخدام خود را به همراه مشخصات و ویژگی های فرد مورد نیاز، در سیستم ثبت کنند وآگهی های ثبت شده را مشاهده و به آن دسترسی پیدا کنند.
Sefareshe-Kharid

سفارش خرید/ تولید

سفارش خرید/ تولید
هر لحظه و میزان می توانید سفارش محصولات زراعی خود را ثبت نمایید. تولید کنندگان محصولات مختلف زراعی بر حسب نیاز شما با امکان مشاهده درخواست شما و ارتباط با شما می توانند درخواست شمارا تامین نمایند.
Sabte-Darkhast

ثبت درخواست صادرات

ثبت درخواست صادرات
سکوی صادرات آرادو جهت خرید و فروش محصولات صادراتی طراحی شده و این امکان را برای همه بهره برداران حوزه کشاورزی با ثبت آگهی محصولات به طور مستقیم با خریداران و فروشندگان داد و ستد داشته باشند.

تولید صنایع غذایی و تبدیلی و تکمیلی

یکی از بهترین روش های توسعه اشتغال و افزایش درآمدهای غیر کشاورزی در مناطق روستایی، ایجاد و توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی و صنایع روستایی است.از سوی دیگر ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی، مؤثر ترین راهکار برای کاهش حجم ضایعات کشاورزی به شمار می رود.

هم اکنون ضایعات بخش کشاورزی حدود ۳۰ درصد است که ارزش این حجم از ضایعات ۳ تا ۵ میلیارد دلار برآورد می‌شود.توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی و صنایع در دو دهه اخیر به صورت یک راهبرد مشخص در امر توسعه و برنامه ریزی روستایی در دستور کار بخش کشاورزی قرار گرفته است.

221521Ouzv-Shavid-1

پایگاه دانش و تجارب آرادو دروازه ورود به عصر دانش کشاورزی

مقالات حوزه صنایع تبدیلی و تکمیلی