شیلات و آبزیان

شیلات  و آبزی پروری

شیلات و آبزی پروری شاخه ای از صنعت است که هدف آن پرورش آبزیانی نظیر ماهیان، میگوها، گیاهان آبزی و جلبک ها جهت مصارف صنعتی و خوراکی است. این فعالیت در ایران با تکثیر تاسماهیان در سال ۱۳۰۱ و پرورش ماهی قزل آلای رنگین کمان از سال ۱۳۳۸ آغاز شده است.بر اساس آمار سال 2016 فائو جمهوری اسلامی ایران با تولید 16 درصد تولید این ماهی ها در سطح جهان رتبه نخست تولید ماهی قزل آلا را بدست آورده است.یک میلیون و 200 هزار تن محصولات آبزی سال گذشته در کشور تولید شد که 60 درصد آن را محصولات گرمابی، 30 درصد ماهیان سردآبی و بقیه سایر آبزیان و میگو است. همچنین 2 هزار و 500 تن ماهی خاویاری در کشور تولید می شود .بجر تولید محصولات خوراکی تولید ماهی های تزئینی نیز زیر مجموعه صنعت شیلات و آبزی پروری است.200میلیون قطعه ماهیان زینتی سالانه در کشور تولید می شود که استان های مرکزی و اصفهان رتبه نخست را در زمینه پرورش و تولید این ماهیان دارند.90 درصد تولیدات ماهیان گرمابی کشور در استان های خوزستان، گیلان، مازندران و گلستان تولید می شود و 18 استان کشور نیز در زمینه تولید ماهیان خاویاری در کشور حضور فعال دارند.
Sabte-Agahi

ثبت اگهی خرید و فروش


Bazare-Amlak

ثبت املاک و اراضی


Moarefi-Niroo

معرفی نیروی کار تخصصی

Sefareshe-Kharid

سفارش خرید/ تولید

Sabte-Darkhast

ثبت درخواست صادرات


مدیریت هوشمند مزرعه آرادو در دسترس همه

اگر در صدد راه اندازی کسب کار خود دربخش شیلات و آبزی پروری می باشید ، سیستم مدیریت هوشمند و یکپارچه ما با بهره گیری از بانک اطلاعاتی و مطالعاتی جامع و به روز خود در زمینه بررسی زیر ساخت های اولیه همچون امکان سنجی، هدایت و راهبری و مشاوره ، اعلام الزامات مزارع پرورش ماهی و آبزیان شامل الگوی های تولید،آب و هوای موقعیت مکانی، تجهیزات و ادوات، نیروی انسانی مورد نیاز امکان هدایت تولیدکنندگان را، از ابتدا تا انتهای فرآیند راه اندازی، فراهم نموده و از این رو توانسته است بستر لازم را جهت تسهیل فرآیندهای اجرایی و توسعه کسب و کار در بخش شیلات و آبزی پروری را فراهم آورد.

مشاورین شیلات و آبزی پروری آرادو در هر لحظه با شما هستند

متخصصین و مشاوران آرادو با حضور در مزارع پرورش ماهی و آبزیان درکلیه مراحل تولید، فراوری و عرضه محصولات راهنمای بهره برداران خواهند بود . به بیان دیگر با ثبت درخواست بهره برداران در سامانه بلافاصله امکان حضور کارشناسان در محل فراهم خواهد شد.

با کارشناسان  شیلات آرادو آشنا شوید

بیش از 80 متخصص  شیلات و آبزیان آرادو در هرلحظه همراه شما می باشند. با آن ها در ارتباط باشید

Person03-1

کارشناسان شیلات


Person03-1

کارشناسان شیلات


Person03-1

کارشناسان شیلات


پایگاه دانش و تجارب آرادو دروازه ورود به عصر دانش کشاورزی

مقالات حوزه شیلات و آبزیان